MTB Časovka: Priedhorie – Lúka pod Kačkou

(Propozície 8.etapa TdP2017)

 
 
 
 
 
 Autor: Miňo ,

 

dĺžka trate : 8,44km

 

prevýšenie : 481metrov

 

povrch:  asfalt rozbitý 60%  , asfalt nový 40%

Štart:

dátum:   01.5.2017(Nedeľa)

čas: 10.00

miesto: Priedhorie (pamätník Jána Nepomuckého)
 
 

3D profil etapy:

 

 

Popis trate:

 

 

Štart je naplánovaný v Priedhorí na rázcestí, kde sa nachádza pamätník venovaný Jánovi Nepomuckému. Z tohto miesta by mala štartovať aj nová verzia tohtoročnej etapy na Strážov.

 

 

Odtiaľto sa účastníci vydajú smerom do dediny a budú sa držať cesty vpravo, ktorá ich dovedie na začiatok peknej doliny. Dolinou sa pôjde asi 3km. Narozdiel od varianty zo Sádočného sú prvé dva kilometre mierne, so stúpaním 4% a s minimom zákrut, takže všetci na seba dobre uvidia.

 

Zhruba na 3km sa veget končí a začína tvrdá skúška. Percentá sklonu začnú stúpať na zdruba 8% a akonáhle sa prejde na novo vyasfaltovanú cestu, tak sa začnú percentá šplhať do dvojciferných hodnôt. Je tu aj jedna super serpentína, kde si budete môcť krásne skontrolovať súperov, pretože ich uvidíte presne po sebou.


Kto na to bude v týchto úsekoch mať, ten tu rozhodne pretek. Naopak kto nebude mať dobré nohy, ten tu veľmi veľa stratí. Nová asfaltka sa asi po troch kilometroch opäť napojí na starú cestu, ktorá sa jazdí zo Sádočného. Kam odbočiť vám jasne napovie oranžová šípka nastriekaná priamo na ceste, čiže zle odbočiť je nemožné :).
 
 
 

Potom je to už klasika známa z minulých ročníkov a cieľ je ako vždy na konci cesty, kde sa

  

nachádza veľká lúka. Za cieľovú čiaru sa považuje miesto, kde asfalt strieda tráva.Zatiaľ čo varianta zo Sádočného je tempárska etapa, z Priedhoria to bude skôr intervalová záťaž s častými nástupmi a tak verím, že si tam všetci užijeme kopec zábavy :).